KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 1397016
*
nr 139 7016
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd, 77x57
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2002
kl 18:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 15:05:41
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27
-
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:26
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 139 7016
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd, 77x57
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 15:05:41 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27 -
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:26